WLFI2012Z0M2R2TB
Mfr.Part #
WLFI2012Z0M2R2TB
Manufacturer
Walsin Technology
Description
INDUCTOR FIXED 2.2UH 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
30 mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%