WLFI2012Z0M1R8TB
Mfr.Part #
WLFI2012Z0M1R8TB
Description
INDUCTOR FIXED 1.8UH 0805
Current Rating (Amps) :
50 mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Inductance :
1.8 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Tolerance :
±20%