WLCM1608Z2J56NTB
Mfr.Part #
WLCM1608Z2J56NTB
Description
INDUCTOR FIXED 56NH 0603
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Inductance :
56 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%