WLCM1608Z2J33NTB
Mfr.Part #
WLCM1608Z2J33NTB
Manufacturer
Walsin Technology
Description
INDUCTOR FIXED 33NH 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Inductance :
33 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%