WLFI1608Z0M100TB
Mfr.Part #
WLFI1608Z0M100TB
Manufacturer
Walsin Technology
Description
INDUCTOR FIXED 10UH 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
2.55Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 2MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%