WLFI2012Z0MR12TB
Mfr.Part #
WLFI2012Z0MR12TB
Description
INDUCTOR FIXED 0.12UH 0805
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
220MHz
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Tolerance :
±20%