WLCM0603Z0C1N9TB
Mfr.Part #
WLCM0603Z0C1N9TB
Manufacturer
Walsin Technology
Description
INDUCTOR FIXED 1.9NH 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Inductance :
1.9 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.2nH