WLCM0603Z0H8N2TB
Mfr.Part #
WLCM0603Z0H8N2TB
Description
INDUCTOR FIXED 8.2NH 0201
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Inductance :
8.2 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Tolerance :
±3%