WLFI1608Z0M3R3TB
Mfr.Part #
WLFI1608Z0M3R3TB
Manufacturer
Walsin Technology
Description
INDUCTOR FIXED 3.3UH 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
38MHz
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 10MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%