XGL4030-222MEC
Mfr.Part #
XGL4030-222MEC
Description
FIXED IND 2.2UH 8.7A 15MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
8.7 A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%