XGL4020-331MEC
Mfr.Part #
XGL4020-331MEC
Description
FIXED IND 330NH 23A 3.6MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
15.2A
Current Rating (Amps) :
23 A
DC Resistance (DCR) :
3.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Inductance :
330 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%