XGL4020-111MEC
Mfr.Part #
XGL4020-111MEC
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 110NH 29A 1.7MOHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
29A
Current Rating (Amps) :
29 A
DC Resistance (DCR) :
1.7mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Inductance :
110 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%