XGL4020-472MEC
Mfr.Part #
XGL4020-472MEC
Description
FIXED IND 4.7UH 5.6A 47.3MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
4.1A
Current Rating (Amps) :
5.6 A
DC Resistance (DCR) :
47.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%