XGL4020-601MEC
Mfr.Part #
XGL4020-601MEC
Description
FIXED IND 600NH 18.4A 5.9MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
11.7A
Current Rating (Amps) :
18.4 A
DC Resistance (DCR) :
5.9mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Inductance :
600 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%