XGL4020-152MEC
Mfr.Part #
XGL4020-152MEC
Description
FIXED IND 1.5UH 11.1A 14.3 MOHM
Current - Saturation (Isat) :
7.5A
Current Rating (Amps) :
11.1 A
DC Resistance (DCR) :
14.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%