XGL4020-821MEC
Mfr.Part #
XGL4020-821MEC
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 820NH 14A 8.6MOHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
9.4A
Current Rating (Amps) :
14 A
DC Resistance (DCR) :
8.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
65MHz
Inductance :
820 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%