XGL4020-562MEC
Mfr.Part #
XGL4020-562MEC
Description
FIXED IND 5.6UH 5.3A 53.6MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
3.7A
Current Rating (Amps) :
5.3 A
DC Resistance (DCR) :
53.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%