0402DF-301XJRW
Mfr.Part #
0402DF-301XJRW
Description
FIXED IND 300NH 490MA 340MOHM SM
Stock
882
Current Rating (Amps) :
490 mA
DC Resistance (DCR) :
340mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Inductance :
300 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%