0402DF-560XJRW
Mfr.Part #
0402DF-560XJRW
Description
FIXED IND 56NH 1.2A 61 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
61mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Inductance :
56 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%