0402DF-200XJRW
Mfr.Part #
0402DF-200XJRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 20NH 1.4A 49 MOHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
49mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.95GHz
Inductance :
20 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%