0402DF-531XJRW
Mfr.Part #
0402DF-531XJRW
Description
FIXED IND 530NH 330MA 715MOHM SM
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
715mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Inductance :
530 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%