0402DF-361XJRW
Mfr.Part #
0402DF-361XJRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 360NH 420MA 475MOHM SM
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
475mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Inductance :
360 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%