0402DF-900XJRW
Mfr.Part #
0402DF-900XJRW
Description
FIXED IND 90NH 1A 79 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
79mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Inductance :
90 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%