0402DF-901XJRW
Mfr.Part #
0402DF-901XJRW
Description
FIXED IND 900NH 230MA 1.5OHM SMD
Current Rating (Amps) :
230 mA
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
760MHz
Inductance :
900 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%