0402DF-421XJRW
Mfr.Part #
0402DF-421XJRW
Description
FIXED IND 420NH 400MA 510MOHM SM
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
510mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Inductance :
420 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%