0603AF-821XJRW
Mfr.Part #
0603AF-821XJRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 820NH 420MA 580MOHM SM
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
580mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
325MHz
Inductance :
820 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
16 @ 7.9MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%