0603AF-222XJRW
Mfr.Part #
0603AF-222XJRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 2.2UH 320MA 1.1OHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
320 mA
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
85MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
16 @ 7.9MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%