NXH35C120L2C2SG
Mfr.Part #
NXH35C120L2C2SG
Manufacturer
onsemi
Description
IGBT MODULE, CIB 1200 V, 35 A IG
Stock
17
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Transistors - IGBTs - Modules
Configuration :
Three Phase Inverter with Brake
Current - Collector (Ic) (Max) :
35 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
250 µA
IGBT Type :
Input :
Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
8.33 nF @ 20 V
Mounting Type :
Through Hole
NTC Thermistor :
Yes
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
20 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
26-DIP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.4V @ 15V, 35A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V