BAS70-06-7-F
Mfr.Part #
BAS70-06-7-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
70mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 50 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Anode
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
5 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 15 mA