CCSMA1-MM-SS402-24
Mfr.Part #
CCSMA1-MM-SS402-24
Manufacturer
Crystek Corporation
Description
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 24"
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
4.14mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Shielded, Stainless Steel
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms