RFCS04021500BJTT1
Mfr.Part #
RFCS04021500BJTT1
Manufacturer
Vishay
Description
CAP SILICON 15PF 5% 16V 0402
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Silicon Capacitors
Applications :
Capacitance :
15 pF
ESL (Equivalent Series Inductance) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Tolerance :
±5%
Voltage - Breakdown :
16 V