NOJD477M002RWJ
Mfr.Part #
NOJD477M002RWJ
Description
CAP NIOB OXI 470UF 20% 2.5V 2917
Capacitance :
470 µF
Current - Leakage :
23.5 µA
Dissipation Factor :
12%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300 mOhms
Features :
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Supplier Device Package :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V