NOJC157M006SWJ
Mfr.Part #
NOJC157M006SWJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP NIOB OXI 150UF 20% 6.3V 2312
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Capacitance :
150 µF
Current - Leakage :
18 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400 mOhms
Features :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V