NOSC686M002R0200
Mfr.Part #
NOSC686M002R0200
Description
CAP NIOB OXID 68UF 20% 2.5V 2312
Capacitance :
68 µF
Current - Leakage :
3.4 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 mOhms
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Supplier Device Package :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V