NOJD227M004RWJ
Mfr.Part #
NOJD227M004RWJ
Description
CAP NIOB OXIDE 220UF 20% 4V 2917
Capacitance :
220 µF
Current - Leakage :
17.6 µA
Dissipation Factor :
8%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400 mOhms
Features :
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Supplier Device Package :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V