NOSC476M006R0300
Mfr.Part #
NOSC476M006R0300
Description
CAP NIOB OXID 47UF 20% 6.3V 2312
Capacitance :
47 µF
Current - Leakage :
5.7 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300 mOhms
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Supplier Device Package :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V