NOSD107M006R0080
Mfr.Part #
NOSD107M006R0080
Description
CAP NIOB OXI 100UF 20% 6.3V 2917
Capacitance :
100 µF
Current - Leakage :
12 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 mOhms
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Supplier Device Package :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V