NOJT685M006RWJ
Mfr.Part #
NOJT685M006RWJ
Description
CAP NIOB OXI 6.8UF 20% 6.3V 1210
Capacitance :
6.8 µF
Current - Leakage :
1 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.6 Ohms
Features :
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Supplier Device Package :
1210 (3528 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V