PHV-5R4V505-R
- Mfr.Part #
- PHV-5R4V505-R
- Description
- CAP 5F -10% +30% 5.4V T/H
- Stock
- 400
- Capacitance :
- 5 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70mOhm @ 100Hz
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 5.4 V