TPLH-3R0/400SS35X66
Mfr.Part #
TPLH-3R0/400SS35X66
Manufacturer
Tecate Group
Description
CAP 400F 3V THROUGH HOLE
Manufacturer :
Tecate Group
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
400 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6mOhm
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 65°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Product Status :
Active
Termination :
PC Pins
Tolerance :
Voltage - Rated :
3 V