HS1625-3R8227-R
- Mfr.Part #
- HS1625-3R8227-R
- Manufacturer
- Eaton-Electronics Division
- Description
- CAP LITH HYBRID 220F 20% 3.8V TH
- Stock
- 390
- Manufacturer :
- Eaton-Electronics Division
- Product Category :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 220 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100mOhm
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 70°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 3.8 V