TPLC-3R8/200MR16X25
Mfr.Part #
TPLC-3R8/200MR16X25
Description
CAP LITH HYBRID 200F 3.8V T/H
Stock
402
Capacitance :
200 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 70°C
Operating Temperature :
-15°C ~ 70°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3.8 V