PHV-5R4H255-R
- Mfr.Part #
- PHV-5R4H255-R
- Manufacturer
- Eaton-Electronics Division
- Description
- CAP 2.5F -10% +30% 5.4V T/H
- Stock
- 750
- Manufacturer :
- Eaton-Electronics Division
- Product Category :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 2.5 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80mOhm @ 100Hz
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial, Can, Horizontal
- Product Status :
- Active
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 5.4 V