TPLC-3R8/100MR12X25
Mfr.Part #
TPLC-3R8/100MR12X25
Manufacturer
Tecate Group
Description
CAP LITH HYBRID 100F 3.8V T/H
Stock
202
Manufacturer :
Tecate Group
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
100 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 70°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-15°C ~ 70°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3.8 V