PHVL-3R9V155-R
- Mfr.Part #
- PHVL-3R9V155-R
- Description
- SUPERCAP 3.9V 1.5F 0.16 OHM VT
- Stock
- 180
- Capacitance :
- 1.5 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 160mOhm
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Package / Case :
- Radial
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 3.9 V