TPLC-3R8/20MR10X16
Mfr.Part #
TPLC-3R8/20MR10X16
Description
CAP LITH HYBRID 20F 3.8V T/H
Stock
450
Capacitance :
20 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 70°C
Operating Temperature :
-15°C ~ 70°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3.8 V