MA0402CG100K250
Mfr.Part #
MA0402CG100K250
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance :
10 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V