MA0402CG101J160
Mfr.Part #
MA0402CG101J160
Description
CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 0402
Capacitance :
100 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V