MA0402XF104M160
Mfr.Part #
MA0402XF104M160
Description
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0402
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V