MA0805CG1R5C500
Mfr.Part #
MA0805CG1R5C500
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1.5 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
50V